CENTRUL MULTIFUNCTIONAL DE ZI COPII AUTISM

Proiecte implementate:

• Centrul de zi pentru copii cu autism din municipiul Galați Proiectul își propune înființarea centrului de zi pentru copii diagnosticați cu deficiențe din spectrul autismului prin amenajarea unei săli de kinetoterapie, un cabinet terapie de grup copii, o sală consiliere psihologică, un cabinet terapie prin joc, un cabinet terapie grupuri de suport părinți, un cabinet de consiliere parentală, un cabinet de stimulare senzorială, două săli de terapie individuală. Centrul se va dezvolta în cadrul centrului KIDS şi va deservi un număr de 40 de copii diagnosticați cu deficiențe din spectrul autismului. SURSA DE FINANTARE - Programul Operațional Regional, Axa prioritară 3, DMI 3.2. Valoarea proiectului 2.599.263,41 lei.
    Responsabili elaborare/management proiect: Palade Viorica, Macovei Ecaterina, Alupoaie Mihaela, Pavlenco Violeta, Bunea Silvia.
Date de contact:
  • Adresa:Str. Constructorilor, nr. 29., Galati